Środa, 25 listopada 2020, godz. 12:46
2011-09-15
Komunikat w sprawie naboru wniosków - Kredyt Technologiczny
Bank Gospodarstwa Krajowego jako Instytucja Wdrażająca działanie 4.3 Kredyt technologiczny PO IG informuje, że Minister Gospodarki - dysponent Funduszu Kredytu Technologicznego - dokonał zmiany planu finansowego funduszu na rok 2011.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pozwoli to na wznowienie naboru wniosków o dofinansowanie w formie premii technologicznej wstrzymanego 21 czerwca 2011 r.

Oficjalne ogłoszenie w tej sprawie zostanie opublikowane w połowie października.

Rozpoczęcie przyjmowania wniosków planowane jest na początek grudnia br. - dokładna data zostanie podana w ogłoszeniu o rozpoczęciu naboru.

Jednocześnie informujemy, że wraz z ogłoszeniem zostanie opublikowana na stronie BGK nowa dokumentacja konkursowa, uwzględniająca niewielkie zmiany w ustawodawstwie krajowym (zmiany te dotyczą m.in. zastąpienia zaświadczeń oświadczeniami).

Planowana alokacja środków na konkurs październikowy to około 200 milionów złotych.

Tak jak dotychczas, beneficjenci będą mogli składać wnioski wyłącznie za pośrednictwem banków kredytujących.

Tych z Państwa, którzy planują realizację projektów w przyszłym roku, chcemy poinformować, że w latach 2012-2013 udostępnione będą kolejne środki na ten cel - kolejny konkurs zostanie ogłoszony zapewne w II kwartale 2012 r.

W najbliższym czasie udostępnimy na naszej stronie internetowej opis błędów najczęściej popełnianych przez wnioskodawców - mamy nadzieję, że pomoże to Państwu w przygotowaniu ciekawych, poprawnych formalnie i merytorycznie projektów.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2008 start · wstecz · do góry