Wtorek, 31 marca 2020, godz. 15:13
2011-07-29
e-Seminarium: "Podstawowe zagadnienia prawne prowadzenia działalności e-usługowej"

Punkt Kontaktowy ds. e-handlu dla Usługodawców i Usługobiorców, działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, zaprasza przedsiębiorców w dniu 5 sierpnia 2011 roku, w godzinach 10:00 – 13:00, do udziału w bezpłatnym seminarium on-line, pt. „Podstawowe zagadnienia prawne prowadzenia działalności e-usługowej”.

Transmisja seminarium dostępna będzie na niniejszej stronie w dniu 5 sierpnia 2011 r. od godziny 10:00.

Celem seminarium jest przekazanie przedsiębiorcom aktualnych informacji oraz praktycznych wskazówek w tematyce prawa obrotu elektronicznego, w szczególności:

  • Podstawy prawa obrotu elektronicznego;
  • Ochrona danych osobowych w obrocie elektronicznym;
  • Prawo własności intelektualnej w obrocie elektronicznym;
  • Ochrona konsumentów w obrocie elektronicznym;


Ekspertami prowadzącymi szkolenie będą prawnicy Kancelarii Bird & Bird:

  • pani Emilia Stępień, radca prawny, szef praktyki ochrony danych osobowych kancelarii oraz
  • pan Piotr Dynowski LL. M., szef praktyki własności intelektualnej

Pani Emilia Stępień jest radcą prawnym z ponad siedmioletnim doświadczeniem oraz ekspertem prawnym Krajowej Izby Gospodarczej. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia z prawa angielskiego i europejskiego Uniwersytetu Cambridge, a także kurs z zakresu prawa konkurencji w Unii Europejskiej – Nowe uprawnienia sądów państwowych, przeprowadzony przez Szkołę Prawa Europejskiego w Warszawie, oraz Siódmy Specjalny Moduł dotyczący Wspólnotowego Znaku Towarowego na Uniwersytecie Alicante w Hiszpani w ramach programu Magister Lvcentinvs.

Pan Piotr Dynowski ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w doradztwie prawnym. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2003 roku uzyskał tytuł LL. M. z zakresu prawa europejskiego i porównawczego na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Ukończył także studia z prawa angielskiego i europejskiego Uniwersytetu Cambridge oraz Siódmy Specjalny Moduł dotyczący Wspólnotowego Znaku Towarowego na Uniwersytecie Alicante w Hiszpani w ramach programu Magister Lvcentinvs. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Udział w seminarium jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Do wzięcia udziału w wystarczy wejście w dniu transmisji na stronę internetową Punktu Kontaktowego ds. e-handlu dostępną pod adresem http://www.web.gov.pl/e-punkt-aktualnosci/331_1169_e-seminarium-podstawowe-zagadnienia-prawne-prowadzenia-dzialalnosci-e-uslugowej.html.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania odwiedzenia strony internetowej, na której znaleźć można wiele ciekawych informacji na temat prawa e-handlu.

Seminarium jest pierwszym z cyklu pt. „e-Prawo dla MSP”. Kolejne seminaria odbędą się we wrześniu oraz w październiku 2011 r.

Wszystkie prawa zastrzeżone 2008 start · wstecz · do góry